Vsi si zaslužimo živeti zdravi v varnem in zdravem okolju, imeti dostop do zdravstvenih storitev, biti zdravstveno pismeni in živeti svobodno ne glede na to, kdo smo in kje živimo. Imeti možnost, da se samostojno odločamo o svojem zdravju.
7. aprila obeležujemo svetovni dan zdravja.   Letošnja tema je »Moje zdravje, moja pravica«.

Vsi skupaj in vsak posebej lahko pomembno prispevamo k uresničevanju lastne pravice do zdravja in ustvarjanju boljšega sveta za vse.   (Vir: NIJZ)

V vrtcu Ljutomer smo danes preživeli zanimiv dan, saj smo prav vsi poskrbeli in obeležili ta dan v duhu gibanja. Najstarejši so se odpravili na  pohode v naravo, najmlajši pa so se igrali z žogami v atriju vrtca. Dve skupini otrok sta tekli okrog vrtca, dve pa sta se urili v spretnostih in vožnji s poganjalci.
Hkrati smo obeležili tudi Fit hojo za zdravje, saj je hoja naravna oblika človeškega gibanja in dan brez avtomobila, kjer spodbujamo otroke in predvsem njihove starše k hoji namesto vožnji z avtomobili.

FOTO                                       Koordinatorki dneva zdravja: Nada Rajtman, Simona Kosi