VRTEC V NARAVI  V GRESOVŠČAKU-NOVA PRILOŽNOST ZA UČENJE

V zloženki za starše, kjer smo predstavili cilje vrtca v naravi, smo za bivanje v Gresovščaku napisali: »Tam nam gozdovi, vinogradi in ribniki, ki ponujajo neizčrpne možnosti za raziskovanje narave, igro, prijetne  pohode, spoznavanje rastlinstva in  živalstva ter zdravo in sproščeno počutje«.

 

To smo čutili ves čas bivanja v vrtcu Gresovščaku in okolici. V ponedeljek, 8. 6. 2015 smo se najprej  odpravili z avtobusom na Jeruzalem. Pričakal nas je g. Andrej, oblečen v viteza, ki nam je skozi zanimivo pripoved pričaral zgodovino kraja in tudi današnje dogajanje. Uživali smo ob njegovi pripovedi in pogledu čudovito pokrajino, polno vijugastih terasastih vinogradov. V krasni romarski cerkvici smo med drugim pozvonili v upanju, da se nam bo izpolnila kakšna želja. Nato smo se podali do vrtca Gresovščak. Okrepčali smo se z okusnim kosilom in se odpravili v bližnji gozd, ki smo ga v dveh dneh dodobra raziskali. Najpomembneje je bilo, da smo pripravili bivališča za gozdne škrate. Podali smo se do ribnikov. Opazovali smo ribe in labode. Srečali smo se z ribiči, ki so nam pokazali svoje ribiške veščine in nas tudi pogostili. Otroci so bili navdušeni, ko je krap zamahnil s svojo repno plavutjo in jih poškropil. Zakurili smo taborni ogenj in ob ognju prepevali. Ko se je začelo temniti, smo se s svetilkami odpravili na lov za nagajivi, gozdnimi škrati. Prvi dan smo zaključili z zabavo v pižamah in utrujeni takoj zaspali. Zjutraj nas je prebudilo sonce in ptičje petje. Kuharica Vlasta nam je pripravila okusen zajtrk. Obiskal nas je lovec in gozdar Borut in nam povedal marsikaj zanimivega.  Skupaj z njegovim lovskim kužkom, smo si ogledali bližnji gozd. V vrtcu smo uživali na igrišču, se igrali v peskovniku in  na igralih. Ob igranju različnih gibalnih in socialnih iger smo se zabavali, družili in okrepili naše prijateljske vezi. Preživeli smo dva čudovita dneva v zanimivem okolju sredi ljutomersko-ormoških goric. Vas je zamikalo, da spoznate ta kraj? Pokličite nas in verjemite, da boste doživeli vse to, kar  smo mi in še več.

 FOTO                                                                     zapisala: Nada Marinič

(Skupno 32 obiskov, današnjih obiskov 1)