BIBE IN SNEŽINKE

V skupini “BIBE” starih od 1-2 leti smo opazovali prve snežinke, ki so nas danes zelo presenetile. Aktualni dogodek smo izkoristili, da smo otrokom omogočili izkušnjo s snegom. V jutranjem krogu nas je obiskala snežinka, s katero smo prepevali zimske pesmice. Ta nam je pripravila nekaj kotičkov, kjer smo raziskovali določen material. Najprej smo raziskovali sneg s svojimi čutili, spoznali, da je sneg mrzel, bel in da se na toplem topi. Z snegom smo se poigrali s posodami in žlicami ter nato skupaj naredili majhnega snežaka, ki nam krasi teraso. Nato smo se poigrali z vato, katera nam je padala na različne dele teles. Nato pa jo pospravili, kot igro fine motorike v snežaka iz plastenke. Poigrali smo se še z moko, kjer smo opazovali sledem. Otroci so pri dejavnostih dolgo časa vztrajali in pri tem uživali, kar je naše največje zadovoljstvo. Kaj vse zanimivega bomo  še počeli pa objavimo ob koncu meseca.

SLIKE

Vzgojiteljici Antonija in Romana

(Skupno 32 obiskov, današnjih obiskov 1)