Obiskal nas je čebelar (9)

 

V ponedeljek, 16.11.2015 nas je obiskal čebelar g. Janez Vencelj. Poučil nas je o čebelah, delu čebelarja ter nam predstavil pripomočke, ki jih uporablja pri svojem delu. Otroke je navdušil s satovjem polnim medu in domačimi medenjaki.

V pričakovanju Tradicionalnega slovenskega zajtrka pa smo vzgojiteljice v sredo, 18.11.2015 pripravile kotičke primerne starosti otrok ob dnevu odprtih vrat. Otroci so prosto prehajali in izbirali dejavnosti: oblikovali iz slanega testa, se igrali v lutkovnem kotičku s” čebelami”, plesno izražali gibanje čebel in medvedov.  Ob prehajanju med kotički so otroci osvojili nova znanja in veščine, doživljali ugodje ter krepili prijateljske vezi.

Teden smo zaključili s Tradicionalnim slovenskim zajtrkom, katerega namen je spodbujanje uporabe in zagotavljanje pridelane hrane v lokalnem okolju.

FOTO UTRINKI                      VZGOJITELJICE ODDELKA C

(Skupno 62 obiskov, današnjih obiskov 1)