POGOVORNA URA MALO DRUGAČE

V skupini MALČKI PALČKI smo meseca januarja izpeljali pogovorno uro malo drugače. Potekala je v obliki  igre z otroki, kjer je bil cilj porajajoča se pismenost. Staršem smo predstavili, kako poteka naš dan v vrtcu – od jutranjega kroga, ogleda albuma skupine, seznanitev z novo vsebino, gibalno minutko do igre po kotičkih. Pri vsaki od teh dejavnosti gre predvsem za to, da otrok razume navodila in jim sledi. Starši so imeli možnost preizkusiti namizne didaktične igre, ki so bile izdelane v skupini (spomin domačih živali, vstavljanje različno velikih zamaškov skozi ustrezno odprtino na pokrovu škatle) do didaktičnih igrač, ki smo jih nabavili v vrtcu. Malčki pa so se povsem vživeli v vlogo umetnika, ko so lahko skupaj s svojo mamico/očkom s čopičem poslikali svojo mapo za likovne izdelke.

 

Vzgojiteljica Valerija Tretinjak

 

(Skupno 66 obiskov, današnjih obiskov 1)