P1130664V skupini “graščakov” smo izvedli drugačno obliko pogovorne ure in sicer v obliki dejavnosti na prostem. Na roditeljskem sestanku smo se dogovorili, da bomo izvedli pogovorno uro v tem času na prostem, saj je gibanje človekova potreba, ki  otroku prinaša vrsto pozitivnih koristi. Izhajali smo iz prednostne naloge povezanih s področja narave in matematike. Staršem sem predstavila cilje, ki smo jih lahko opazovali skozi zadane naloge. Sprva smo se ogreli z glasbeno didaktično igro, kjer smo utrjevali in ponazarjali gibanje živali na rešitev določenega vprašanja. Ob določenem znaku bobna so otroci prisluhnili navodilom, ki so jih izvedli iz področja matematičnih izrazov. Nato so prejeli delovne liste, kjer so zapisovali meritve določenih predmetov na našem igrišču. Otroci s starši so merili  s palicami, kjer so zapisovali številke meril, se pogovarjali o pojmu daljše, krajše in narisali simbol, s čimer so merili. Na koncu pa smo  zaključili s kotički. Uporabili smo naravni material, kjer smo se poigrali s svojimi malčki v ristancu, likovnih umetninah in zaporedju predmetov. Bilo je prijetno in sproščeno druženje – zato hvala prav vsem staršem, da so prišli in dobili kakšno idejo za igro doma.

FOTO UTRINKI

Vzgojiteljica Antonija Podnar

(Skupno 37 obiskov, današnjih obiskov 1)