PLAVALNI TEČAJ V VRTCU LJUTOMER

Plavanje ugodno vpliva na psihično in telesno zdravje, ter razvoj otrok. Če te ugodne vplive združimo z zabavo, druženjem  s prijatelji, igro in igranjem, pa je plavanje prav prijetno razvedrilo. V terminu od 5.5.2014 do 9.5.2014 smo z otroki starejših skupin našega vrtca, izvedli petdnevni plavalni tečaj v Biotermah Mala Nedelja. Tako smo se tudi mi – najstarejši otroci vrtca Ljutomer, z različnimi izkušnjami in predznanjem odpravili na dolgo pričakovani plavalni tečaj. V vodi smo izvajali različne vaje in igre in z njimi zelo dobro motivirali tudi tiste otroke, ki so imeli pred vodo še morebitni strah. Najprej so le-te potekale v nizki vodi, nato pa so se postopoma nadaljevale v globlji. Posebno so nas pritegnili tudi raznoliki rekviziti, ki so nam bili v veliko pomoč za lažjo plovnost. Tako smo se vsak dan vračali domov zelo utrujeni, a že drug dan smo se vrnili v bazene polni energije. Kljub temu, da smo bili vsak dan bolj utrujeni, nam je bilo kar malo žal, ko smo s  tečajem zaključili. Ob koncu tečaja so bila naša plavalna znanja različna. Vsi pa smo prejeli vsaj enega morskega konjička (bronasti, srebrni in zlati). Na koncu smo imeli tudi podelitev, na kateri je vsak izmed nas prejel diplomo, glede na stopnjo prilagojenosti na vodo. Veselimo se že novih plavalnih dogodivščin.

(Skupno 73 obiskov, današnjih obiskov 1)