PLAVALNI TEČAJ

Plavalni tečaj se je v vrtcu Ljutomer izvajal od 4.5.- 8.5.2015. Prva naloga vaditelja pri učenju plavanja je, da otroka prilagodi na vodo. To skušamo doseči skozi igro, ki otroku odvrne pozornost, da se nahaja v vodi. Poleg tega pa naj bi se otrok v tej fazi učenja naučil tudi:

  • 1. prilagajanje na lastnosti vode Voda je 800-krat gostejša od zraka, zato je potrebno otroka najprej seznaniti z (novim) okoljem v katerem se bo gibal.
  • 2. potapljanje glave v vodo je prvi korak pri premagovanju strahu pred vodo. Otrok se seznani z novim okoljem. To dosežemo z naslednjimi vajami: potapljanje ušes, “umivanje” obraza, potapljanje cele glave,…
  • 3. gledanje pod vodo pomaga pri premagovanju strahu. Gledanje je pomembno za orientacijo v vodi. Vaje: iskanje predmetov pod vodo, gledanje in prepoznavanje oblik, barv,…
  • 4. izdihovanje v vodo je že prvi manjši korak učenja tehnike, saj vsaka plavalna tehnika zahteva znanje pravilnega izdihovanja v vodo. Vaje: pihanje žogic po vodi, enkraten izdih v vodo, izdihovanje skozi usta, nos, ritmični izdihi,…
  • 5. lebdenje v vodi je potrebno, da premaga otrok še zadnji strah, saj spozna, da ga voda drži na površju: lebdenje v različnih položajih, gobica, mrtvak,…
  • 6. drsenje na vodi Je zadnji korak pred učenjem tehnik, saj je plavati mogoče le s pravilno lego telesa v vodi: drsenje v vseh položajih,…
  • Sledi učenje tehnike žabica. Najprej noge, potem roke. Sprva vsako zase potem skupaj.

 FOTO UTRINKI                                                                                      KSENIJA IN DARJA

(Skupno 139 obiskov, današnjih obiskov 1)