Pozdravljeni na prenovljeni spletni strani Vrtca Ljutomer. Organizirana predšolska vzgoja v Ljutomeru bo naslednje leto slavila 70-letnico. Skozi celotno zgodovino so zaposleni sledili potrebam družin, ob tem pa so se trudili upoštevati strokovne izzive. Tako je ostalo do danes. Vodi nas spoznanje, da smo starši, otroci in vrtec na skupni poti zagotavljanja optimalnih pogojev za zdrav razvoj otrok in dobro počutje vseh. Zato nas pri našem delu vodi naša dolgoročna vizija

zadovoljni, srečni in zdravi otroci; zadovoljni starši  in delavci vrtca.

 

S svojim delovanjem sledimo vrednotam

 

sprejemanja, spoštovanja, odgovornosti, odprtosti, delavnosti in sodelovanja.

Temeljni dokument, po katerem uresničujemo cilje in načela predšolske vzgoje, je kurikulum za vrtce, vzporedno pa v nekaterih oddelkih poteka delo tudi po metodologiji Korak za korakom

V danih pogojih se trudimo za spodbudno učno okolje v samem vrtcu kot tudi na igrišču ali bližnji okolici vrtca. Z različnimi zavodi v našem mestu pletemo zanimive socialne mreže in otrokom nudimo dodatne spodbude za njihov vsestranski razvoj. Kljub temu, da so zgradbe našega vrtca starejše in nam primanjkuje igralnega in drugega prostora, se vsi zaposleni trudimo za prijazno in topline polno bivanje vseh, ki vstopajo v naše prostor. Zato prav vsi, ki se odločate, da nas obiščete, DOBRODOŠLI.

                                                                             Marija Pušenjak, ravnateljica

(Skupno 48 obiskov, današnjih obiskov 1)