Družina je najpomembnejši dejavnik uspešne vzgoje in zdravega načina življenja otroka.  V vzpodbudnem okolju otrok pridobi prve pomembne izkušnje za življenje.  Družina je tista, ki otroku daje ljubezen, pohvalo in varnost. Mesec marec smo se zato posvetili družini in njihovi vlogi. Nekaj mamic nam je v tem času predstavilo svoj hobi in poklic, kar je otrokom zelo veliko pomenilo. Skozi ves mesec smo spoznavali sebe in svojo družino, se pogovarjali o mamicah, očkih, bratcih in sestricah. Vključevali smo se v različne dejavnosti zajetih z vseh področjih. Pripovedovali o svojih dogodivščinah v družini, prinašali so fotografije svoje družine, se vživljali v vlogo mamic in očetov (igrali z gospodinjskimi deli in s tehničnimi opravili), likovno ustvarjali, plesali in peli, spoznavali pa tudi živalske družine. Ob tem smo se navezali na ptičjo družino in tradicijo ob gregorjevem.  Zato smo se odločili, da bomo plesno dramatizacijo z naslovom Palček Pohajalček predstavili svojim staršem ob družinskem srečanju, ki je naša prednostna naloga. Otroci so se odlično odrezali in uživali v svojih vlogah. Nastop smo pokazali tudi ostalim skupinam na oddelku. Opazile smo, da so bili otroci veliko bolj sproščeni na vadbi dramatizacije pred nastopom, pred gleda. Ugotovili smo, da jih je zgodba zanimala in motivirala za njihovo nadaljnjo delo, saj je bila primerna njihovi starosti in njihovi zmožnosti. Otroci so s pomočjo zgodbe spoznali vljudnostne izraze, dobre odnose med prijatelji in s tem razviti socialne kompetence pri otrocih. Malo pa smo tudi omenili kokošjo družino in tradicijo z jajci, ki je simbol življenja, rodovitnosti in plodnosti ter želimo vsem lepe praznike.

Slike dejavnosti

Zapisala: Antonija Podnar

(Skupno 75 obiskov, današnjih obiskov 1)