Tudi v Vrtcu Ljutomer smo se pridružili projektu  ČZS v sodelovanju z ZGS ter Semenarno Ljubljana in tako prejeli sadiko lipe in semena sončnic.

V ta namen nas je danes v  skupini Zmajčkov obiskal g. J. Vencelj, predstavnik lokalnega čebelarskega društva in nam predal že omenjeno sadiko lipe in semena sončnic, katera bomo skupaj z otroki z veseljem posadili, in pozneje opazovali pri rasti in njenih spremembah skozi vse letne čase. Ob tej priložnosti smo čebelarja povprašali o širšem pomenu te akcije. Izvedeli smo, da s sodelovanjem ohranjamo identiteto zelene države, skrbimo za čisto in naravno okolje  in pomagamo predvsem našim čebelicam od katerih je odvisna pridelava hrane. Tudi v bodoče se bomo še trudili ozaveščati otroke o pomenu sajenja teh rastlin in tako dokazali, da nam je mar za naše okolje v katerem živimo in živa bitja, ki nas obdajajo.

FOTO

Ksenja Kosi Viher in Darja Tratnik

(Skupno 122 obiskov, današnjih obiskov 1)