KRONIKA NAŠEGA VRTCA

• Šolsko leto 1945/46

Prvo leto po osvoboditvi je vrtec deloval na Titovem trgu v Ljutomeru. 25 predšolskih malčkov je vzgajala vzgojiteljica Rovš Sonja.

• Šolsko leto 1947/48

18/5-1947 je bil uradno odprt sezonski DOM IGRE IN DELA v Železnih dverih.

Ustanovitelj je bila Vinogradniška zadruga Železne dveri. Vpisanih je bilo 35 deklic in dečkov. To je bil prvi vrtec na vasi v Sloveniji

• Šolsko leto 1972/73

26/4-1973 je bila otvoritev sedanjega vrtca. V novi stavbi je bilo 9 skupin otrok, ki so bile polno zasedene, en oddelek mlajših otrok pa je ostal v prostorih stanovanjskega bloka na Ormoški c.15.

• Šolsko leto 1996/97

20.10.1996 je bila otvoritev prenovljenega vrtca na Ormoški 21. Pridobili smo veliko novega igralnega prostora v skladu z normativi.

• Šolsko leto 1999/2000

Skupaj s 25. slovenskimi vrtci smo postopno uvajali Kurikulum za vrtce pod strokovnim vodstvom Zavoda za šolstvo Republike Slovenije.

• Šolsko leto 2004/2005

Slovesno smo proslavili 60 letnico vrtca v Ljutomeru in plesno uprizorili zgodbo Maček Muri.

• Šolsko leto 2005/2006

Obnovili smo centralni vrtec na Fulneški ulici 5, ki je dobil novo živahno zunanjo podobo (nova streha, fasada, ograja, …).

• Šolsko leto 2006/2007

Dislocirana enota vrtca v Gresovščaku je slavila 60 letnico delovanja. Med drugim je bilo zanimivo srečanje različnih generacij, ki so obiskovale prvi vrtec na vasi v Sloveniji.

KRONIKA – ŠOL.L. 2007/2008

©  Podelitev priznanja »Naj športni vrtec« Ministrstva za šolstvo in šport.

©  Sodelovanje otrok iz Vrtca Gresovščak v projektu »Z igro do prvih turističnih korakov«.

©  Prejem EKO zastave.

©  Uspešna izvedba prvega Dneva športa oziroma druženja treh generacij – skupaj z Domom starejših in v  soorganizaciji RTV SLO.

©  ŠOLA ZA STARŠE – izvedli smo jo petič.

©  Zaključna prireditev »Otroci sonca« – potovanje otrok s plesom po Sloveniji in delu Evrope.

©  Priznanje Unicefa za sodelovanje 5 skupin v projektu »Spoznavajmo otroke sveta«.

Vrtec je torej bil vedno potreben v teh krajih zaradi:

• potreb odraslih
  • in potreb otrok