»Rjavi so listki v jeseni in kostanj je tudi rjav…« pesmica Mire Voglar nas je navdušila, da smo opazovali spremembe v naravi. Najbolj so obstali, ko je veter vrtinčil liste z dreves. Z listjem smo se poigrali tudi mi. Metali smo jih v zrak, jih nabirali, kuhali, poimenovali po barvah, preštevali, razvrščali po velikostih, jih lepili, odtiskovali. Po njih hodili in poslušali, kako šelestijo pod nogami. Odkrivali živali v listju. Namenili nekaj pozornosti metlam iz listja, katere smo uporabljali za čarovniški direndaj. Izkoristili smo vsak jesenski dan, da smo lahko bili zunaj.

»Narava je mogočna učiteljica in otroci

se v naravi, na dvorišču lahko naučijo zelo veliko stvari, kakršnih se med sedenjem v učilnici ne morejo.« M. Johnson

FOTO

Zapisala: Antonija in Sonja

(Skupno 77 obiskov, današnjih obiskov 1)