V vrtcu smo dan preživeli zelo aktivno in sicer v celodnevnem gibanju. Danes je dan brez uporabe medijev, pod mednarodnim projektom FIT Slovenija, ki se zavzema za aktivni življenjski slog. Gibanje smo popestrili z zanimivimi temami, saj gibanje mora biti zabava, sprostitev in FIT program teži k temu, da otrok oblikuje pozitivni življenjski slog in pomembno prispeva h ohranjanju in izboljšanju svojega zdravja.

V vsaki igralnici  so bile izvedene različne načrtovane športne dejavnosti. Izvedli smo gibalno risanko z Nodijem, obnovili pravljico Pod medvedovim dežnikom preko gibalnih postaj in z matematično kocko utrjevali štetje z gibalnimi nalogami.

Otroci so prehajali iz ene igralnice v drugo tako, da so bili vsi vključeni v vse športne aktivnosti.

Zanimanje otrok za tovrstni način sodelovanja med skupinami je otroke zelo motiviral.

V vseh treh skupinah smo se pogovarjali o današnjem dnevu brez multimedije, se seznanjali z njihovim pozitivnim in negativnim učinkom, ugotavljali kaj lahko počnejo namesto gledanja TV in uporabe računalnika in delili štampiljke otrokom, ki niso zjutraj uporabljali nobenega medija.

Zaključek dneva smo načrtovale s skupnim sprehodom ob igrah s padalom.

NEKAJ SLIKIC  Tim na oddelku B

(Skupno 152 obiskov, današnjih obiskov 1)