DOBROTE JESENSKE TRŽNICE

V skupini Zmajčkov smo se med drugimi dejavnostmi v TEDNU OTROKA najbolj veselili domače jesenske tržnice. Tekom celega tedna smo se pogovarjali o življenju nekoč in »Svetu v katerem bi želeli živeti«. Med drugim smo spoznali, da so se ljudje nekoč pogosto srečevali prav na tržnici, se tam družili, veselili, izmenjevali domače dobrote, izkušnje in ideje. Delček tega smo želeli občutiti tudi mi. Za našo barvito tržnico so poskrbeli otroci skupaj z njihovimi starši, ki so od doma pridno prinašali jabolka, hruške, slive, orehe, lešnike, fige, grozdje  in seveda kostanje. Da smo lahko na tržnici poslovali smo si že prej pripravili papirnate denarnice z denarjem, ki so jih poslikali otroci, zgubale pa vzgojiteljice. Vzgojiteljice smo sadje najprej oprale in ga nato razvrstile po pladnjih, katere so starejši otroci opremili s cenami, če bi  kdo slučajno spregledal glavni cenik v središču naše tržnice. Da je prodaja potekala kontrolirano so poskrbeli starejši otroci skupine Morski konjički, ki so vlogo prodajalcev vzeli resno in niso dovolili barantanja. Mi kot kupci in potrošniki smo jo odnesli najboljše, saj smo kupovali, se sladkali, uživali in se družili z vsemi  otroki oddelka B.

foto

Ksenja Kosi Viher in Darja Tratnik

 

(Skupno 39 obiskov, današnjih obiskov 1)