DAN ŠPORTA ZA NAJMLAJŠE

Prvi dan jesenskega meseca oktobra je bil namenjen gibanju. Športna zveza Ljutomer, Društvo prijateljev mladine ter drugi zunanji sodelavci so nam pripravili gibalni dan v pravem pomenu besede. V športni dvorani Šic smo se zbrali otroci starejših skupin  in strokovne delavke vrtca Ljutomer, ter vrtci iz občine Veržej ter občine Ljutomer (Cezanjevci, Mala Nedelja, Stara cesta).
Otroke smo razdelili v šest skupin in pričeli z intenzivno vadbo na različnih postajah: športno plezanje, predstavitev borilne veščine -judo, se sproščali v plesni dvorani ob plesu, balinali za zabavo in zares, izvajali igre z žogo (nogomet, poligon z žogami, zajec in lovci) ter sodelovali na poligonu različnih ovir.
Bilo je zabavno, sproščeno in poučno. Otroci so imeli priložnost spoznati različne gibalne dejavnosti, ki jih lahko tudi v popoldanskem času obiskujejo. Na koncu smo sklenili, da se bomo vabilu odzvali tudi prihodnje leto, kajti gibanje je vir zdravja in veselja.

FOTO

                                                                                    Vzgojiteljica Nada Rajtman

(Skupno 53 obiskov, današnjih obiskov 1)