BUČA DEBELUČA

hmm bučni zavitek (1)

Vsak letni čas ima svoje značilnosti. V jeseni se narava spreminja, prav tako vreme. Te spremembe  smo  opazovali  se  o njih  pogovarjali  na  igrišču, na sprehodu in v igralnici.  Ko smo  se  napotili  na  sprehod  med  njive.  So otroci  gledali kaj delajo kmetje. V jesenskem času,  se  na njivi pospravljajo pridelki.  V pogovoru kaj vse še najdemo na njivi  so  otroci  med  drugimi  povedali tudi  buče. V  knjižnici  smo  si izposodili knjige o jeseni.  Ena izmed  njih je bila  tudi  Buča Debeluča.  Knjige smo prebirali  več  krat  in  na  željo  otrok  ta  tematski  sklop  popestrili  z  zanimivimi dejavnostmi. Imeli smo bučni dan z piškoti iz buč, namazi iz buč, pice z bučo, bučni kompot, pri vsaki dobroti je bilo zraven bučno seme… prav tako smo izvajali štafetne igre z bučami…nismo pa pozabili na dramatizacijo sami smo si izdelali ploske lutke in z njimi igrali predstavo.

FOTO UTRINKI

RECEPTI                          KSENIJA ŽUMAN,  STANKA KOSI