Rayan z mamico (3)

V skupini “Prleki” smo trenutno zelo aktivni pri projektu Bralni Ostržek. Otroci pogumno in samozavestno vsak dan pripovedujejo zgodbe, uganke, pesmi in izštevanke – na avtorskem stolu, ki mu pravimo Ostržkov stol.
V sredo dopoldan nas je obiskala Rayanova mamica, ki je skupaj z njim pripravila pravljico za Bralnega Ostržka v albanščini. Otrokom v skupini je bilo zanimivo doživetje in hkrati izziv, kako je, če čisto nič ne razumeš prebrane zgodbe. Mamica in Rayan sta se zelo potrudila in zgodbo o Zajcu in veverici tudi prevedla v slovenski jezik. Takrat so bili otroci navdušeni nad vsebino in ponosni na prijatelja, ki zna albanski jezik (narečni, pogovorni), katerega so slišali prvič.
Hvala staršem za prijetno jezikovno izkušnjo in bogastvo, ki ga skupaj doživljamo v naši skupini. Zaradi njihove družine smo samo bogatejši.

Vzgojiteljici: Nada Rajtman in Sonja Vencelj

(Skupno 122 obiskov, današnjih obiskov 1)