V mesecu aprilu smo v skupini Malčki izvajali dejavnosti povezane z eko vsebinami in naravo. Izhajali smo iz pravljice Fižolina in skozi zgodbo doživljali nekaj pomembnih dejavnosti. Zajec kot glavni junak zgodbe je praznoval rojstni dan in otrokom je praznovanje na njegov način bilo zelo všeč. Spoznali smo zanimiv odpadek – pločevinko – konzervo. In prav v ta odpadek smo posadili semena fižola. Z vztrajnim zalivanjem in skrbjo, opazovanjem in mešanico vremenskih vplivov od poletja do zime, nam je končno uspelo! Pokukal je prvi fižol, sledil mu je drugi in tretji… itd. Otroci so ploskali, vzklikali, se veselili pridelka. Naša zgodba je dosegla svoj namen, vsi smo bili zadovoljni, najbolj pa zajec Leopold, saj mu je zajčica Mila prinesla najlepše darilo v pločevinki – rožice.
V tem mesecu smo še tekli na podnebnem teku za spremembe, praznovali dan zdravja in dan zemlje, se naučili eko himno in ples Čistilna akcija. Kljub hitrim vremenskim spremembam, pa smo bili veliko na igrišču in skrbeli za naše gibanje in zdravje.

Zapisala: Nada Rajtman