V četrtek, 25.5.2023, je v Domu kulture Ljutomer potekala zaključna prireditev Vrtca Ljutomer. Letošnjo šolsko leto je bilo in še je nekaj posebnega, saj smo celo leto imeli poudarek na prleških vrednotah in zeleni pismenosti. Tako se je tudi porodila ideja o zaključni prireditvi, preko katere so otroci sporočili, kakšni smo Prleki, kakšne so naše tradicije in običaji, povezani z našim trdim delom in kulinariko. Sporočilo se je glasilo, da smo Prleki marljivi, delavni, veseli ljudje, ki se zraven dela, tudi radi poveselimo in glasno zapojemo. Znamo odlično živeti v sožitju z naravo. Izredno smo ponosni na zemljo in na vse, kaj znamo na njej pridelati. Dobrote pa odlično uporabiti v kuhinji in postreči s slastnimi jedmi.

Na koncu prireditve so se najstarejši otroci poslovili od vrtca. Vrtčevska pot, se jim počasi zaključuje. Že kmalu, z novim šolskim letom, se jim začenja nova, šolska pot. Na tej poti jim vsi iz vrtca želimo vse dobro in uspešno.

FOTO

(Skupno 425 obiskov, današnjih obiskov 1)