V skupini “morskih konjičkov” smo se seznanjali z električno energijo. Na začetku smo pozornost usmerili na predmete iz okolice, ki delujejo na elektriko. Zanimivi so bili poskusi iz statične elektrike, kjer so se otroci igrali z naelektrenimi predmeti  opazovali privlačnost in sprijemanje različnih snovi. Eksperimentirali smo tudi z žarnicami, baterijam in kabli s krokodilčki. Naredili smo tokokroge, preizkušali prevodnost predmetov in naredili in opazovali delovanje preprostega stikala. Urili smo se tudi v natančnosti opazovanja in risali žarnice. Prav posebno doživetje pa je bilo srečanje z osnovnošolci in njihovim učiteljem Samotom. Otroci so lahko pod vodstvom starejših otrok in njihovega mentorja po mili volji eksperimentirali in spoznavali zakonitosti električne energije.

 

FOTO                 Marinka in Stanka

(Skupno 214 obiskov, današnjih obiskov 1)