V skupini “morskih konjičkov” smo se seznanjali z električno energijo. Na začetku smo pozornost usmerili na predmete iz okolice, ki delujejo na elektriko. Zanimivi so bili poskusi iz statične elektrike, kjer so se otroci igrali z naelektrenimi predmeti  opazovali privlačnost in sprijemanje različnih snovi. Eksperimentirali smo tudi z žarnicami, baterijam in kabli s krokodilčki. Naredili smo tokokroge, preizkušali prevodnost predmetov in naredili in opazovali delovanje preprostega stikala. Urili smo se tudi v natančnosti opazovanja in risali žarnice. Prav posebno doživetje pa je bilo srečanje z osnovnošolci in njihovim učiteljem Samotom. Otroci so lahko pod vodstvom starejših otrok in njihovega mentorja po mili volji eksperimentirali in spoznavali zakonitosti električne energije.

FOTO                 Marinka in Stanka