VRTEC V NARAVI V GRESOVŠČAKU-NOVA PRILOŽNOST ZA UČENJE

 V ponedeljek, 9. 6. smo se odpravili z avtobusom na Jeruzalem. Ustavili smo se na krasni razgledni točki, ki nam je nudila pogled na pokrajino, polno vijugastih terasastih vinogradov. Spoznavali smo zgodovina kraja v povezavi s tamkajšnjo romarsko cerkvico. Zanimanje nam je vzbudil zvonec, s katerim smo pozvonili v upanju, da se nam bodo izpolnile želje. Nato smo se podali do vrtca Gresovščak. Okrepčali smo se z okusnim kosilom in se odpravili v bližnji gozd, ki smo ga v dveh dneh dodobra raziskali. Nastavljali smo pasti za žuželke, opazovali rastline, odkrivali najmanjše podrobnosti s pomočjo lup, delali bivališča za gozdne palčke. Podali smo se do ribnikov. Opazovali smo ribe in labode. Srečali smo se z ribičem, ki nam je pokazal velikega krapa. Otroci so bili navdušeni, ko je zamahnil s svojo repno plavutjo in jih poškropil. Obiskala sta nas tabornika, ki sta nam pokazala kako postaviti šotor in zakuriti taborni ogenj. Otroke sta osvojila s sproščenostjo in igrivostjo. Ko se je začelo temniti, smo se s svetilkami odpravili na lov za nagajivi, gozdnimi škrati. Prvi dan smo zaključili z zabavo v pižamah in tako potrošili vso energijo, ki smo jo imeli. Zaspali smo v trenutku. Zjutraj nas je prebudilo sonce in petje ptičkov ter kikirikanje petelinov. Kuharica Milica nam je pripravila okusen zajtrk. Obiskal nas je lovec in nam povedal marsikaj o svojem delu. Skupaj z njegovim lovskim kužkom, smo si ogledali bližnji gozd. V vrtcu smo uživali na igrišču, se igrali v peskovniku in  na igralih. Ob igranju različnih gibalnih in socialnih iger smo se zabavali in okrepili svoje prijateljske vezi. S svojimi zgodbami smo že navdušili prijatelje iz sosednjih dveh skupin našega vrtca, ki se bodo tja odpravili naslednji teden. Verjamemo, da se bodo tudi oni, tako kot mi, vrnili polni izkušenj in dobre volje. Preživeli smo dva krasna dneva v vrtcu v naravi v Gresovščak.

 FOTOGRAFIJE                                              Vzgojiteljici Anja Balažic in Karmen Kosi

(Skupno 29 obiskov, današnjih obiskov 1)