Prvi  celotni teden v oktobru povsod po svetu poteka teden otroka. Letošnje geslo je: Svet, v katerem želim živeti, zato smo se tem moto približali in otrokom želeli preko pestrih dejavnosti omogočiti vsak dan zanimiv, prijazen in poln novih izzivov. Na našem oddelku smo teden otroka začeli s pravljičnim dnem, ko smo otrokom pripovedovali zanimivo poučne zgodbe s pomočjo lutk. V torek so otroci od doma prinesli jesenske plodove (koruzo, buče, orehe, kostanje), katere smo uporabili za simbolno igro Na kmetiji. Na projekciji pa se pogovarjali o igrah nekoč, ki so se igrali otroci  na kmetijah. Otroci so pri tem neizmerno uživali in razvijali besedni zaklad. V sredo smo likovno ustvarjali v pisanih jesenskih barvah s pomočjo jesenskih plodov (koruzne in smrekove storže in krompir) in nastale so prave umetnine. Nato smo si v četrtek pripravili dan odprtih vrat, kjer smo z otroki prehajali iz igralnice v igralnico in se posladkali s sadjem ob naši jesenski tržnici.  Zadnji dan smo se odpravili na sprehod, kjer smo nabrali jesenske liste, plodove in uživali na svežem zraku.

FOTO

Strokovne delavke oddeleka A

(Skupno 33 obiskov, današnjih obiskov 1)