Danes 22.3 smo namenili v naši skupini pogovoru in igri ob svetovnem dnevu voda. Pogovarjali smo se o pomenu voda za naše življenje in kako lahko izboljšamo naš odnos do voda. Otroci so povedali veliko zanimivosti, ki jih dojamejo skozi otroški svet. Skupaj pa smo se osredotočali na vodo v gospodinjstvu. Pogovarjamo se ravno o družinah in verjamem, da lahko sami doma največ pripomoremo k varčevanju vode in boljšemu odnosu do narave. Otroci so se vživljali v vlogo mamic, kjer so čistili posodo, ki so jo uporabljali v kuharskem kotičku in umivali ter negovali svoje dojenčke. Fantje pa uživali v matematičnem kotičku, kjer so razmišljali in se preizkušali z različnimi oblikami plastenk količino vode. Našo ozaveščanje smo zaključili s poskusom plovnosti odpadkov v vodi, ki ga bomo dlje časa opazovali. Ob tem smo se pogovarjali kam sodijo odpadki in razmišljali, če je prav da so odpadki v rekah, morjih in kako so pri tem ogrožene živali. Na sprehodu smo si ogledali reko Ščavnico in njeno čistočo. Dogovorili smo se, da bomo varčevali z vodo pri umivanju rok in zob. Za naše rastline pa poskrbeli s tem, da jih bomo zalivali z deževnico, odpadke pa pridno ločevali v namenjene zabojnike.

FOTO

Vzgojiteljici Antonija Podnar in Romana Pintarič

(Skupno 127 obiskov, današnjih obiskov 1)