ZA NASLOVNICO

V tem tematskem sklopu smo se preko aktivnega učenja srečevali z urejenostjo našega sončnega sistema in skrivnostmi, ki kažejo na možnosti življenja na drugih planetih. Otroci so s pomočjo ustvarjalne igre spoznavali »nevarne« črne luknje, preko spletnega portala smo si ogledali nenavadne možnosti  posledic padca asteroidov.

Pri delu smo sledili vzgibom otrok ter izvedli mnoge eksperimente in nazorno, preko maket, prikazovali  vrtenje Zemlje okrog svoje osi, vrtenje lune okrog Zemlje, vrtenje Zemlje okrog sonca z vsemi posledicami (noč, dan, letni časi).

Ob likovnem ustvarjanju planetov našega osončja, so nastajale številne priložnosti utrjevanja znanja in pogovorov o vesolju. Iz odpadnih materialov smo izdelovali opremo za astronavte in vesoljska plovila.  To je nudilo neslutene dodatne možnosti ustvarjalne igre ter rojevanje vedno novih otroških vprašanj.

Marinka in Jožica

Utrinki naše igre

(Skupno 72 obiskov, današnjih obiskov 1)