V  vrtcu Ljutomer smo v okviru tedna mobilnosti  v četrtek 21.9.2023 , popoldan  skupaj s starši, izvedli pohod. Najprej smo se zbrali pred vrtcem, kjer nas je najprej pozdravila gospa ravnateljica Ksenija Žuman in nam predstavila našo pot, ki se bo razlikovala od prejšnjih pohodov. Današnji pohod bo potekal po mestu in sicer spoznavali bomo trge. CVLjutomeru imamo štiri trge: Stari trg, Miklošičev trg, Trg Jakoba Babiča in Glavni trg. Po pozdravu in obrazložitvi poti smo se podali na pot in sicer najprej na Stari trg, tam nam je ravnateljica predstavila zgodovino trga. Pot smo nadaljevali do Miklošičevega trga, kjer je prav tako ravnateljica povedala kratko zgodovino trga. Naslednji trg pa je bil najbolj zanimiv in marsikomu nov to je trg Jakoba Babiča, ki je zraven Miklošičevega trga in cerkve in je zelo majhen saj ima samo tri hišne številke. Nato nas je pot vodila do Glavnega trga , kjer je ravnateljica zopet predstavila kratko zgodovino trga. Na koncu pa smo se posladkali z sladkimi jabolki in uživali v pogovoru in igri na igralih.

Preživeli smo en lep poučen popoldan, uživali v druženju in hoji, ter hkrati spoznavali zgodovino našega mesta.

FOTO

Zapisala: Bojana Majerič

(Skupno 90 obiskov, današnjih obiskov 1)