SKRB ZA ZDRAVJE ZAPOSLENIH

 V okviru programa promocije zdravja za šolsko leto 2014/15 smo zaposleni v vrtcu Ljutomer dne 13.4.2015 popoldan od 16. ure dalje  izvedli pohod na kmetijo Marte Gregorec v Cerovec Stanka Vraza  38. Pohoda se je udeležila večina zaposlenih.

Pot nas je vodila iz Radomerja-Radomerščaka-Cerovca do kmetije g. Marte.

Na kmetiji pri TETI MARTI izvajajo 6 dopolnilnih dejavnosti. Zato nam je g. Gregorec predstavila:

–          vzrejo ovac in predelavo ovčje volne v različne izdelke (copati, klobuki…);

–          pridelavo in predelavo lanu ter tkanje;

–          izdelavo različnih rož iz plataninih listov, krep papirja…;

–          peko domačega kruha in peciva;

–          pridelavo ekološke hrane;

Predstavitev je bila zelo zanimiva in izvajalka nas je navdušila s svojo preprostostjo, prijaznostjo, optimizmom, ustvarjalnostjo in veseljem do dela.

Udeleženci smo si ogledali različne predmete kulturne dediščine, izdelke g. Marte in se preizkusili v nekaterih veščinah. Vzdušje je bilo zelo sproščeno.  S pohodom smo poskrbeli za svoje zdravje, spoznavali pa  smo tudi našo kulturno dediščino.  Vse to pa je zelo  pomembno za kakovostno delo in bivanje v družinskem in družbenem  okolju.

 FOTO

                                                                                                Marija Pušenjak, ravnateljica

(Skupno 62 obiskov, današnjih obiskov 1)