V sklopu Spoznavanja praznikov in običajev smo v skupini, med ostalimi dejavnostmi, načrtovali tudi obisk Mestne knjižnice Ljutomer. S toplim pozdravom so nas sprejele Jasna Branka, Marjeta in Sandra. Slednja je za uvod pokazala otrokom portret našega velikega pesnika, Franceta Prešerna in  podala o njem nekaj informacij.  Ker so se otroci dan prej srečali z njim (vzgojiteljica se oblekla v starinska oblačila in predstavila njegov poklic, jih  seznanila z besedilom Zdravljice in predvajala slovensko himno, pokazala zastavo), so komentirali in povedali, kar vedo – da ga več ni, da nima klobuka, slovenska zastava.

Knjižničarka Sandra je za skupino pripravila in izvedla pravljično urico, kjer je otrokom prebrala 4 literarna dela, ki so se navezovala na prihajajoče se praznike (kulturni dan, pust in valentinovo). Ob koncu srečanja je otroke še seznanila s pravili obnašanja v knjižnici, nato pa jih popeljala med knjižne police, kjer si je vsak lahko izbral slikanico in jo prelistal. Le-te so potem odnesli na mizo knjižničarke, kjer jih je odčitala. Otroci so jih skrbno spravili v vrečko, da smo si jih lahko odnesli s sabo v vrtec, kjer jih bomo z veseljem prebirali in brali.

FOTO

Valerija Tretinjak in Marjana Smodiš

(Skupno 61 obiskov, današnjih obiskov 1)