GASILCI

Oktober je mesec požarne varnosti in v sklopu s tem povezanih preventivno-izobraževalnih akcij smo letos v skupini Trobent povabili poveljnika PGD Ljutomer g.Dušana Hunjadi, da nam predstavi delo gasilca. Našim otrokom je z različnimi rekviziti pokazal in povedal obvezno opremo vsakega gasilca v nesrečah, povedal v kakšnih nesrečah sodelujejo in kako si lahko pomagamo doma. Z veseljem so otroci čelade, škornje in rokavice pomerili in se opazovali. Ob dnevu odprtih vrat smo si ogledali gasilski dom, vozila, pripomočke in zaščitno opremo gasilcev. Največje navdušenje je bilo, ko smo se lahko popeljali z gasilskim avtom in vklopili sirene. V vrtcu smo nadgrajevali že znano znanje. Preko projekcije smo si pogledali različne posnetke poplav, požarov in nekaj utrinkov tudi prenesli na naše risbe. Vživljali smo se v vlogo gasilcev, reševalcev. Odplesali poplavljanje reke in ples požara ter si ogledali risanko o požarih. Hvala še enkrat gasilcem, ki so se odzvali na povabilo in se potrudili v predstavitvah.

NEKAJ SLIKIC

Vzgojiteljici Antonija in Stanka

(Skupno 42 obiskov, današnjih obiskov 1)