Z majhnim otrokom v naročju listati slikanico, prebirati pravljice, pesmice ali zgolj občudovati

ilustracije-v tem početju uživajo tako starši kot otroci. Tudi v vrtcu se trudimo za redno branje

odraslih  otroku in oblikovanje pozitivnega odnosa do knjige. V ta namen že vrsto let izvajamo program predšolske bralne značke-BRALNI OSTRŽEK. Letos je bilo v ta program vključenih 111 otrok. Slovesni zaključek smo imeli   v četrtek, 12. februarja 2015 ob 16. uri v dvorani Kulturnega doma Ljutomer. Otroci so nas skupaj s pedagoškimi delavkami razveselili s plesno dramatizacijo ukrajinske ljudske pravljice ROKAVIČKA. Pravljičarka, knjižničarka in mladinska

pisateljica Vesna Radovanovič iz Murske Sobote pa nas je vse navdušila z zanimivim pripovedovanjem pravljice.  Ob pomoči lutke-petelinčka je vse navzoče, otroke in odrasle, popeljala v igrivi in zanimivi pravljični svet. Vsi otroci so prejeli v spomin knjigo Petelinček.

Razšli smo se z željo, da bi tudi odrasli večkrat segli po kakšni pravljici in bi se ob njenem srečnem veselili vsakega novega dne. 

fotografije                           Marija Pušenjak, ravnateljica

 

 

 

(Skupno 41 obiskov, današnjih obiskov 1)