V skupini 4-5 letnih otrok smo letos že praznovali kar šestkrat. Res je letošnje praznovanje žal brez prisotnosti staršev, a ni nič manj zanimivo in posebno za otroke. Vsak rojstni dan je unikaten in pripravljen za posameznega otroka. Pogostitev je še vedno zdrava, z veliko raznovrstnega sezonskega sadja. Otroci v uvodu slavljencu zapojejo novo pesem Cicibanu za rojstni dan in mu nato voščijo z lepimi besedami, željami, idejami…brez dotikanja in rokovanja, kar tako iz sredine kroga.
Nato slavljenca obdarimo z raziskovalnim daljnogledom, ki vidi vse, kar si naše oči zaželijo. Potem sledi metanje kocke, kjer slavljenec določi igro, ki se jo bomo igrali. Igre so zanimive in različne, otroci pa komaj čakajo, kaj bomo počeli. Na koncu zaključimo s plesom Mali ples, kjer pojemo in utrjujemo orientacijske gibe v prostoru. Tukaj se lahko smejemo in smejemo, skačemo in se veselimo do onemoglosti. Slavljenec nas še povabi na sadno pojedino, kjer obred zaključimo. Otrok je še dalje v središču pozornosti, saj je od jutra na vhodnih vratih napis Danes praznujemo in raziskujemo, cel dan sedi na prazničnem stolu in izbira potek dejavnosti, kotičkov, izbira prijatelja na sprehodu…
Za vse so rojstni dnevi posebni, saj se praznujejo enkrat v letu. Vsako leto smo starejši, zrelejši in večji, vendar naše želje ostajajo še vedno skromne, majhne, mogoče kdaj neuresničljive…kdo ve?

 

FOTO                                                                                                Zapisala: Nada Rajtman

(Skupno 50 obiskov, današnjih obiskov 1)