Komaj smo zakorakali v novo šolsko leto, se med seboj spoznali, že nas je ta nadležna situacija ločila. Virus, ki se imenuje Covid je tako majhen a vendar tako močan in nevaren, da moramo ostati doma. Zato bomo še malo potrpeli in se nato vrnili v vrtec, kjer nas čaka veliko igre, raziskovanj, gibanja, smeha, zabave, plesa,pogovora…

V mesecu oktobru smo se veliko pogovarjali o jeseni (vremenu, jesenskih pridelkih, spreminjanju narave…). Zbirali in nabirali smo buče, listje, jesenske plodove. Peli smo pesmice, likovno ustvarjali. Ni pa nam uspelo skuhati bučne juhe, kot smo se dogovarjali. Zato predlagamo, da jo skuhate doma, skupaj s starši.

https://www.kulinarika.net/recepti/juhe-in-zakuhe/bucna-kremna-juha/11694/

Prav tako nismo uspeli izvesti likovne dejavnosti z jesenskim listjem. Predlagamo, da greste s starši na sprehod v gozd in naberete različno listje. Vsak list pobarvajte s tempera barvo in ga odtisnite na risalni list. Uporabite jesenske barve (oranžna, rumena, rjava, rdeča in zelena). Nastala bo krasna jesenska risbica.

https://www.megamama.si/jesensko-ustvarjanje-z-otroki/

Želimo vam veliko ustvarjanja in zabave v upanju, da se kmalu vidimo. Že komaj čakamo.

Vzgojiteljice Simona Kosi, Jožica Svatina in Marjana Smodiš.

 

(Skupno 81 obiskov, današnjih obiskov 1)