Spoštovani starši, skrbniki!

Na vas se obračamo z novimi informacijami glede nadaljnjega vzgojno izobraževalnega dela in drugih aktivnosti v vrtcu. Delo in življenje v vrtcu bo potekalo ob upoštevanju preventivnih varnostnih ukrepov oz. ob raznih prilagoditvah, katere smo dolžni upoštevati vsi udeleženci VIZ procesa od 18.5. 2020 dalje.

Starši otroka pripeljete v vrtec ob napovedanem času, katerega ste zapisali na prijavnici, v svojo matično skupino.

Prosimo vas, da do preklica tedensko sporočate prisotnost otroka v vrtcu. Izpolnjeno PRIJAVNICO z izjavo o zdravstvenem stanju otroka za vsak naslednji teden najpozneje do srede:

 • oddajte v skupini vašega otroka (za otroke, ki bodo že obiskovali vrtec)
 • oddate osebno na upravi,
 • ali nam skenirano pošljete na vrtec.ljutomer@guest.arnes.si.

Ker se je vrtec odprl pod strogimi ukrepi za zajezitev širjenja COVID-19, vas pozivamo, da upoštevate naslednja navodila:

NAVODILA STARŠEM:

 • V prostore vrtca lahko vstopajo le zdravi otroci in odrasli,
 • starši v vrtec vstopate z masko, otrokom zaščitna maska ni potrebna,
 • ob prihodu v vrtec in odhodu si starši razkužite roke pred vstopom iz predprostora v garderobo,
 • ob prihodu in odhodu otroka upoštevajte priporočeno razdaljo 1,5 – 2m,
 • zaželeno je, da otroka v vrtec vodi le ena odrasla oseba,
 • v garderobah se zadržujte čim krajši čas,
 • otroke spodbujajte, da naj se po poti do/iz garderobe po nepotrebne ne dotikajo nobenih površin,
 • otroka vzgojiteljici predate pred vrati igralnice in v igralnico NE vstopate,
 • vzgojiteljici sproti sporočajte morebitne spremembe zdravstvenega stanja vašega otroka,
 • v skladu z vašimi potrebami po vključitvi otroka v vrtec, bo imel vsak oddelek določen svoj poslovalni čas, tako da se otroci in strokovni delavci ne združujejo z ostalimi oddelki. Zato vas prosimo, da upoštevate vaš najavljeni čas bivanja otroka v vrtcu. Ker je sočasnost obeh strokovnih delavk v oddelku odvisna od dolžine poslovanja oddelka vas prosimo, da pri vključitvi otroka upoštevate čas, ko je vključitev otroka v vrtec res nujno potrebna in morebitne spremembe sproti sporočate strokovni delavki v oddelku,
 • otroci si bodo ob prihodu v igralnico, ob prisotnosti strokovne delavke vrtca, umili roke,
 • v času preventivnih ukrepov je v vrtec prepovedano prinašati igrače, knjige…. Izjemoma si otroci lahko prinesejo dude ali »ninice« za umirjanje v času počitka. Do počitka naj so dude in »ninice« shranjene v predalu otroka.

 

Pred nami so novi in nepredvidljivi časi. Letošnja izredna situacija predstavlja poseben izziv. Skupaj smo že neštetokrat dokazali, da zmoremo in znamo ter da smo lahko ponosni na naše skupno sodelovanje.

 

Verjamem, da bomo z zavzetim delom, spodbudo staršev ter pomočjo matere narave kos izzivom, ki so še pred nami.

 

 Pazite  na svoje zdravje, zdravje svojih bližnjih in bodite družbeno odgovorni .

 

(Skupno 423 obiskov, današnjih obiskov 1)